Rajlich, Reilich, Railich, Rajilic, Rejlich, Rejl, Rail, Reilly, Riley...

Osmdesátiny RNDr. Petra Rajlicha — ve Voticích 24. 2. 2024

V České republice po letech 20162017, kdy na věčnost odešli prakticky v několika měsících všichni nejstarší příslušníci rodu Rajlichů, se nejstaršími "Rajlichy" u nás stali o celou generaci mladší bratranci Jaroslav, Tomáš a Petr Rajlichovi z dírenské větve rodu Rajlichů.
Nejstarší Jaroslav ale také brzy zemřel 
— v roce 2019. Druhý nejstarší — malíř Tomáš Rajlich — oslavil osmdesátiny v roce 2020, a třetí —geolog Petr Rajlich — nyní.
Petrova oslava se uskutečnila 24. 2. 2024 ve středočeských Voticích, odkud pochází manžel Petrovy dcery Magdalény Jan Makovský.
Na oslavu přišli vedle Petra (momentálně žijícího na chalupě ve Zbelítově u Milevska) a jeho ženy Jany Rajlichové z Prahy, bratr Jany Petr Kortan, Jan a Alena Rajlichovi z Brna a rodiny Makovských (Magdaléna a Jan, Jana a Josef Makovští, Petr, Dominik a Mat Mikulandovi).

Oslava se nesla částečně ve sportovním duchu (badminotn, bowling), nicméně Petr Rajlich tentokrát nepřijel na kole jako obvykle, ale autem...
Mezi dary, které Petr dostal, byl vyvrcholením dort ve formě kráteru — symbol Petrova Českého kráteru, o němž je už po čtvrt století přesvědčujícím vykladačem.

Více viz fotoreportáž (fotografovali Jan Rajlich, Alena Rajlichová a Magdaléna Makovská):


Speciální trička PR80 s Petrem cyklistou a Českým kráterem podle návrhu Jana Rajlicha vyrobila firma T-shock v Brně -
https://www.t-shock.eu/cs/potisky?q=rajlich
 (Aktualizace 27. 2. 2024.)

 
©2011 Vision Bros