Rajlich, Reilich, Railich, Rajilic, Rejlich, Rejl, Rail, Reilly, Riley...

Aktuality News 2012

Čtenářům našich stránek se omlouváme za 6měsíční výpadek v jejich aktualizaci, který nastal od září 2012 do března 2013 z důvodů nepředvídatelné změny serveru. Jako aktualitu proto dodatečně zařazujeme zprávu o dvou rajlichovských zahraničních návštěvách v Česku.

♦ V polovině září navštívil  Brno na jeden den — během své poznávací cesty půjčeným automobilem z letiště v Mnichově do Polska a pobaltských zemí — John Reilich z Marylandu. Kořeny jeho rodiny sahají do severočeského Varnsdorfu, ze kterého emigrovali jeho rodiče Gustav a Marie i strýc Franz Reilich do USA ještě před 2. světovou válkou. Během podzimu jsme postupně dosud zjistili, že předci jeho rodu pocházejí z blízkého okolí Mimoně, tedy že se dá předpokládat vazba na některého ze 3 Reilichů jmenovaných v Berní rule v okolí Mimoně v roce 1654. Při své zpáteční cestě John využil kontaktu získaného v Brně a v Augsburgu se spolu se svojí sestrou Ruth (která tam přiletěla z návštěvy příbuzných manžela v Řecku) setkal s Rudolfem Reilichem z Augsburgu. (Rudolf Reilich poslal organizátorům Sjezdu Rajlichů Brno 2012 dopis s rodokmenem své rodiny pocházející ze slezské Legnice v dnešním jihozápadním Polsku, vzdálené asi 30 km severně od Varnsdorfu...) Několik fotografií z krátké návštěvy Johna Reilicha v Brně viz odkaz níže na fotoalbum umístěné v záložce Fota/Pictures.

Ruth Reilich Patapis, John Reilich a RudolfReilich, Augsburg, 1. 10. 2012
Ruth Reilich Patapis a John Reilich se setkali s Rudolfem Reilichem v Augsburgu 1. 10. 2012

♦ Druhou zmiňovanou návštěvou byla Jana Rajlichová-Gorum z Los Angeles. Otec Jany Jiří pocházel  ze Sedlčan, ona s matkou, tehdejším manželem, svými dvěma dcerami a rodinou svého bratra George Rajlicha se zúčastnila Rajlich Reunion na Sedlčansku v roce 2006. (Jana Rajlichová byla známou fotomodelkou, bez níž se v 80. a 90. letech XX. stol. neobešly titulní stránky předních světových módních a life-stylových magazínů.) Tentokrát ji na 2 dny do Prahy zavedla koncertní světová premiéra oratoria losangelského hudebního skladatele  Stephena Edwardse, která se uskutečnila 30. 11. 2012 v kostele sv. Salvátora poblíž Staroměstského náměstí v podání sborů a dalších účinkujících z USA a Austrálie. Jana využila návštěvy Prahy také k prohlídce výstavy plakátů Jana Rajlicha st. v kině Světozor na Vodičkově ul.  V záložce Fota/Pictures umístěné fotoalbum obsahuje několik obrázků z pražské návštěvy Jany (viz odkaz níže).

Jana Rajlich Gorum na výstavě Jana Rajlicha v kině Světozor v Praze 30. 11. 2012
Jana Rajlich Gorum na výstavě Jana Rajlicha v kině Světozor v Praze 30. 11. 2012

► John Reilich v Brně, září 2012 Visit to Brno, September 2012  
► Jana Rajlichová-Gorum v Praze, listopad 2012 Visit to Prague, November 2012 

 
©2011 Vision Bros